SUV جدید چریاخبار جدید مدیران خودرواخبار چریاخبار مدیران خودروتصاویر کابین چری تیگو ۸تیگو 8چریخبرگوناگونمجله خبری روز دنیا و جهانمحصولات چریمحصولات چری مدیران خودرومحصولات مدیران خودروموفقیت چری

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین – ترجمه علم


شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم

به گزارش چرخان، فنگیو گونگ در مهر ۱۳۹۸ بود که از دفترطراحی پژو در شانگهای جدا شد و به تیم طراحی چری پیوست؛ جیمز هوپ را نیز علاقه‌مندان به طراحی خودرو می‌شناسند.

مدتها قبل انتقادات زیادی بر جلوپنجره بزرگ و یکپارچه چری تیگو ۸ در فضای مجازی منتشر شد، پس از آن چر‌ی اقدام به معرفی نسل جدید تیگو۷ کرد اما اینبار پاسخ مثبتی را از کاربران و مشتریان خود کسب کرد بنابراین سعی کرد DNA طراحی محصولات خود را برمبنای تیگو۷ جدید یا پرو انجام دهد.

تیگو۸ در شانگهای برای اولین بار با کمترین پوشش شکار می‌شود، در ویرایش جدید تیگو۸ به صورت اساسی تکانی به خود می‌دهد؛ قوای محرکه، کابین، طراحی خارجی و تمامی انتقادات وارده بر تیگو۸ اصلاح شده‌اند.

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
چری تیگو۸ فیس لیفت با کمترین پوشش

طراحی خارجی

در نمای جلو یک سپر جدید با جلوپنجره ۸ ضلعی و چراغ های جدید دیده می‌شود، کاپوت هم دچار تغییراتی شده است اما شیب آن همانند قبل است و تنها خطوط با طراحی قسمت جلو هماهنگتر شده است؛ چراغ جلو با گرافیک خوبی همراه است، چراغ روز در چراغ تعبیه شده است تا هوای ورودی از سپر به سمت دیسک ترمز کمی از گرمای لنت و دیسک ترمز بکاهد.

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
نمای عقب تیگو۸ به خوبی خروجی اگزوز آن قابل مشاهده است

صندوق عقب و سپر و گرافیک چراغ عقب کمی نسبت به قبل دچار تغییراتی شده است؛ دیگر خبری از خروجی اگزوز تقلبی دیده نمی‌شود اکنون دو خروجی در سپر تعبیه شده است، سپر عقب همچنین دچار افزایش حجم و کمی بزرگتر از قبل شده است.

طراحی داخلی

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
کابین تیگو۸ جدید با صفحه نمایش یکپارچه

چری برای چندمین بار در دوسال اخیر اقدام به تعویض طراحی کنسول مرکزی داشبورد، کابین، موقعیت صفحه نمایش و حتی گاهی پیچ و خار و بست صندلی تیگو۸ کرده است؛ مشخص نیست این روند تا چه زمانی توسط چری ادامه داشته باشد، اکنون شاهد تعویض طراحی داشبورد هستیم.

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
کنسول وسط با کمترین تغییر بازمانده است

داشبورد جدید همانند اکسید LX از صفحه نمایش یک پارچه بهره می‌برد؛ فرمان اکسید TX جدید به خوبی جای فرمان قبلی را گرفته است بنابراین پدال تعویض پشت دنده نیز حتی در تیپ‌های پایه وجود دارد. صندلی ها با طراحی و ارگونومی بهتری همراه شده‌اند همچنین تریم جدید آبی، قهوه‌ای، نارنجی‌‌‌، مشکی و سفید در اختیار خریداران قرار دارد.

قوای محرکه

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علمخبرهای خوبی از سمت Chery به گوش می‌رسد، موتور ۱٫۶ لیتری جدید با تکنولوژی GDi و توربوشارژر و گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه در دسترس است تا برروی تیگو۸ خودی نشان دهد. موتور جدید قادر است ۲۱۰-۲۲۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر را تولید کند. همچنین موتورهای الکتریکی در کنار موتور و گیربکس جدید برروی محور عقب نصب می‎شوند تا تیگو۸ جدید بتواند در کمتر از ۷ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

ورود به ایران

شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین - ترجمه علم
تیگو۸ با استتار در چین

بعید نیست که مدیران خودرو نسخه جدید تیگو۸ را وارد کشور کند و آن را به تولید برساند؛ سابقا مدیران خودرو اقدام به تست فنی تیگو۴ با چهره قدیمی کرده بود، اما پس از معرفی چهره جدید، نسخه جدید را به بازار ایران عرضه کرد.

نوشته شکار چری تیگو ۸ ۲۰۲۱ درچین اولین بار در چرخان پدیدار شد.

منبع ⇑

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا